Zľava!

19.00 14.90

Bahama – Broken Stripe NAVY

Ponožka Bahama je súčasťou modernej kolekcie Pantherella. Pánske ponožky Bahama sú vybavené slávnou Pantherellovou „bezšvovou“ špičkou. Bahama je dokonalá, ľahká, casual ponožka.

Pre svoju jedinečnosť a vysokú kvalitu sú výrobky Pantherella dodávané do známych svetových módnych domov ako HARRODS, BARNEYS, BERGDORF GOODMAN, J CREW alebo pre individuálne značky ako VIVIENNE WESTWOOD, TED BAKER, EDE & RAVENSCROFT atď.

Zrušiť výber
Katalógové číslo: Pa-030-610 Kategórie: Značka:

Popis

Egyptská bavlna použitá pri výrobe tejto ponožky sa pestuje a spracováva v delte Nilu a následne je tkaná do najkvalitnejšej priadze v Taliansku.
Vlákna egyptskej bavlny „Giza 88“ sú veľmi dlhé, čo znamená, že sa môžu premeniť na veľmi jemnú priadzu. Táto priadza pozostáva z dvoch prameňov, ktoré sú spolu skrútené extra zákrutom, čo je zásadný rozdieľ než u menej kvalitnej bavlny, vytvorenej z jedného jediného vlákna. Tieto dlhé vlákna sú tiež odolné proti „pufrovaniu“ a preto vytvárajú veľmi odolné ponožky.
Mercerizačný proces odstraňuje z vlákien všetky povrchové vlákna, čo znamená, že je úplne hladké a bez chumáčov. Výsledkom je, že ponožky Mercerised Cotton Lisle majú veľmi hodvábny a lesklý vzhľad.
Mercerizačný proces tiež zvyšuje pórovitosť priadze, čo znamená, že priadzu je možné farbiť hlbokou, bohatou a žiarivou farebou paletou a zároveň zachovať farbu na dlhú dobu. Proces mercerizácie (vymyslel v roku 1844 John Mercer z Great Harwood, Lancashire, Anglicko), čo znamená, že vlákno prechádza plameňom s vysokou rýchlosťou, aby sa odstránili vyčnievajúce povrchové vlákna.

Ďalšie informácie

Veľkosť

39-40, 41-44, 45-47